"Kiedy jesteś zdrowy masz tysiące pragnień. Kiedy zachorujesz, masz tylko jedno."
przysłowie chińskie

Dowody naukowe

Przedstawione poniżej eksperymenty miały sprawdzić czy terapia bioenergią działa oraz czy jej działanie nie jest przypadkowe. Udowodniono nie tylko jej skuteczność  (widoczną w poprawie stanu zdrowia ), ale dowiedziono również, że bioenergia mając do wyboru liczne drogi – wybiera tę najbardziej korzystną.

Jest to jedyna wśród metod bioenergoterapii udowodniona naukowo. Na zlecenie Ministerstwa Zdrowia byłej Jugosławii testy przeprowadzała Niezależna Międzynarodowa Komisja Naukowa . Dowiedziono na podstawie badań USG, RTG, rezonansu oraz morfologii krwi, że terapeuta potrafi uzdrowić nawet zaawansowaną gangrenę.

W 1984 roku kliniczne testy zostały przeprowadzone przez Międzynarodową Komisję Naukową, której wszyscy członkowie jednogłośnie stwierdzili skuteczność Metody i brak skutków ubocznych jej stosowania.

Żadna z 300 osób cierpiących na gangrenę wilgotną nie potrzebowała amputacji kończyn dolnych mimo wcześniejszej kwalifikacji do tego zabiegu. Wszyscy uniknęli operacji i powrócili do zdrowia.

Doświadczenie to było obserwowane niejako na żywo przez 400 lekarzy, naukowców i media. Zmiany zachodzące na zainfekowanych częściach kończyn były na bieżąco dokumentowane w postaci zdjęć i filmów.

W 2007 roku przeprowadzono doświadczenia laboratoryjne. Naukowcy z Instytutu Onkologii w Lublanie przyglądali się wpływowi energii na najbardziej złośliwe tkanki rakowe. Warto dodać, że testy wykonano na 12 najbardziej niebezpiecznych odmianach raka. Komórki umieszczano w probówkach, aby uniknąć zarzutu działania efektu placebo.

Najlepsi fachowcy obserwowali pod mikroskopem jak działanie biopola cofało chorobę – chore komórki ulegały rozpadowi, podczas gdy zdrowe pozostawały nienaruszone. Bioenergia jest poinformowaną energią  – dobrze wie, na co ma oddziaływać.

W 2003 roku przeprowadzono badanie fizycznego wpływu bioenergii na kryształy węglanu wapnia (kalcytu) w roztworze wodnym, w probówce krzemowej. Badanie to miało wyjaśnić czym jest życiowa energia. Test ten przeprowadzali najlepsi chemicy w Europie. Roztwór poddano działaniu bioenergii, a wyniki obserwowano pod mikroskopem elektronowym.  W efekcie zauważono jak kryształy, kwadratowe struktury pod działaniem bioenergii ożyły przybierając formy ze świata roślinnego (kwiaty, liście, róże itd.). Tym samym Autor Metody bezsprzecznie dowiódł, że martwą materię można przekształcić w żywą.

Eksperyment ten obserwowali, analizowali i udokumentowali naukowcy z Instytutu badawczo-naukowego w Lublanie. Nakręcono również film przez Światową Organizację ds. Zdrowia, emitowany na kanale Discovery.

Osobom nadal nie wierzącym w skuteczność terapii, Zdenko Domančić mówi:

” W każdej chwili jestem gotowy poddać się wszystkim możliwym badaniom mającym na celu udowodnienie efektywności mojej Metody.”